
„Nic nie jest samo przez się dobre lub złe, to nasze myślenie takim je czyni”
W. Szekspir: Hamlet
Formy pomocy:
Konsultacja (indywidualna, małżeńska, rodzinna) – jedno do trzech spotkań mające na celu określenie problemu i najlepszej formy pomocy dla Ciebie, a także odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz pomocy psychologicznej lub psychoterapii.
Pomoc psychologiczna w kryzysie – od 1 do 12 spotkań. Kryzys to zdarzenie losowe lub nowa trudna sytuacja życiowa, w której zawodzą znane wcześniej sposoby radzenia sobie. Może być nim np. konflikt małżeński, rozwód, zdrada, śmierć bliskiej osoby, pobicie, gwałt. Celem pomocy w kryzysie jest powrót do formy psychicznej sprzed kryzysu.
Psychoterapia indywidualna – polega na indywidualnym spotkaniu psychoterapeuty i pacjenta/klienta. Może być krótkoterminowa (3-6 mies.) lub długoterminowa (rok, czasem dłużej). Spotkania zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu. Długość terapii zależy m.in. od rodzaju problemu, osobowości pacjenta i motywacji do zmiany.
Psychoterapia małżeńska (par) – Wiele par poszukuje pomocy, gdy w ich związku pojawia się za dużo cierpienia. Psychoterapia par jest formą pomocy dla tych, którzy wierzą choć trochę, że jakość ich związku można poprawić i znowu czerpać z niego zadowolenie, jak również dla tych, którzy chcą się godnie rozstać. W spotkaniach uczestniczą oboje małżonkowie (partnerzy).
Psychoterapia rodziny - Niekiedy, aby znaleźć rozwiązanie problemu jednego z członków rodziny należy pomóc całej rodzinie. Dzieje się tak, ponieważ w rodzinie wszyscy są ze sobą połączeni siecią różnorodnych zależności, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Psychoterapia rodziny jest często wskazana, gdy problem czy objaw pojawia się u dziecka.
Cennik:
Konsultacja, pomoc psychologiczna w kryzysie, psychoterapia indywidualna – 100 zł/sesja
Czas trwania sesji: 50 minut
Psychoterapia par, psychoterapia rodziny – 130 zł/sesja
Czas trwania sesji: 60 minut