Zdjęcie przyrody, autor: Janusz Koperski

Nic nie jest samo przez się dobre lub złe, to nasze myślenie takim je czyni”

W. Szekspir: Hamlet        

Formy pomocy:

Konsultacja (indywidualna, małżeńska, rodzinna) – jedno do trzech spotkań mające na celu określenie problemu i najlepszej formy pomocy dla Ciebie, a także odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz pomocy psychologicznej lub psychoterapii.

Pomoc psychologiczna w kryzysie – od 1 do 12 spotkań. Kryzys to zdarzenie losowe lub nowa trudna sytuacja życiowa, w której zawodzą znane wcześniej sposoby radzenia sobie. Może być nim np. konflikt małżeński, rozwód, zdrada, śmierć bliskiej osoby, pobicie, gwałt. Celem pomocy w kryzysie jest powrót do formy psychicznej sprzed kryzysu.

Psychoterapia indywidualna – polega na indywidualnym spotkaniu psychoterapeuty i pacjenta/klienta. Może być krótkoterminowa (3-6 mies.) lub długoterminowa (rok, czasem dłużej). Spotkania zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu. Długość terapii zależy m.in. od rodzaju problemu, osobowości pacjenta i motywacji do zmiany.

Psychoterapia małżeńska (par) – Wiele par poszukuje pomocy, gdy w ich związku pojawia się za dużo cierpienia. Psychoterapia par jest formą pomocy dla tych, którzy wierzą choć trochę, że jakość ich związku można poprawić i znowu czerpać z niego zadowolenie, jak również dla tych, którzy chcą się godnie rozstać. W spotkaniach uczestniczą oboje małżonkowie (partnerzy).

Psychoterapia rodziny - Niekiedy, aby znaleźć rozwiązanie problemu jednego z członków rodziny należy pomóc całej rodzinie. Dzieje się tak, ponieważ w rodzinie wszyscy są ze sobą połączeni siecią różnorodnych zależności, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Psychoterapia rodziny jest często wskazana, gdy problem czy objaw pojawia się u dziecka.

 

Cennik:

Konsultacja, pomoc psychologiczna w kryzysie, psychoterapia indywidualna – 100 zł/sesja

Czas trwania sesji: 50 minut

Psychoterapia par, psychoterapia rodziny – 130 zł/sesja

Czas trwania sesji: 60 minut

[ Powrót na górę ]

 

 

Projekt i wykonanie © Andrzej Soszyński